Більше півтисячі дітей пішли в нову школу в Пісочині (відео)

1-го вересня до школи «Мобіль» у Пісочині вперше пішли близько 600 дітей. 5 перших класів школи заповнено на 100%. Серед першачків – двоє дітей з особливими потребами. Для їх інклюзивного навчання в «Мобілі» створено всі необхідні умови.

нова школа

Ця школа – перша на Харківщині, яку звели «з нуля» за останні 12 років.

Із Днем знань школярів у Пісочині привітав Президент України Петро Порошенко, який сьогодні, 1-го вересня, приїхав на Харківщину.

Вітаючи дітей, їх батьків та вчителів, Президент України Петро Порошенко відзначив надзвичайно швидкі темпи, якими було побудовано школу в Пісочині, та значну економію державних коштів під час будівництва.

«Ми з вами відкриваємо, можливо, найкращу школу в Україні, – підкреслив Президент України. – І школа, яка претендує на звання найкращої, відкривається не в Києві й навіть не в Харкові, а в селищі Пісочин. Чому це так важливо? Чому Президент, члени уряду, представники дипломатичних місій разом з вами? Немає нічого важливішого, ніж освіта. Освіта і нова школа – це ключ України в майбутнє. Це ключ до успіху. Нові технології дозволять нам формувати нових українців. Я впевнений, ця малеча буде жити в Європейському Союзі – в Україні, яка є членом ЄС».

Порошенко повідомив, що на Харківщині цього року вводяться в експлуатацію 2 нові школи, а понад 100 пройшли капітальну реконструкцію. Він відзначив активну позицію голови ХОДА Юлії Світличної та народного депутата Ірини Луценко в питанні будівництва школи «Мобіль» – саме вони спільними зусиллями домоглися своєчасного фінансування проекту.

Школу «Мобіль» у селищі Пісочин побудували за 2 роки коштом обласного та державного бюджетів – активні роботи розпочалися наприкінці 2015-го року.

Школу побудовано за найсучаснішими технологіями та обладнано за останнім словом техніки, -розповіла директор навчального закладу Галина Волобуєва.

«Школа енергоефективна. Окрім утеплення, тут унікальна система опалення: у нас є примусова вентиляція, яку за потребою може бути включено на провітрювання, а за потребою до 40 % тепла може надаватися через вентканали до будь-яких навчальних приміщень, у тому числі великих. Кожен світильник у школі – світлодіодний. У нас встановлено відеокамери, сигнал з яких виведено на пульт охорони. Камери у кабінетах початкової школи та рекреаціях працюють у режимі онлайн. Школа має свою серверну, і всі комп’ютери вже поєднано в локальну мережу. У кожному кабінеті є мультимедійний проектор. Кожен вчитель має персональний комп’ютер. У нас є два комп’ютерні класи, два лінгафонні кабінети, інтерактивні дошки. Проектори та екрани встановлено в актовій залі та бібліотеці. У бібліотеці є зона відпочинку для дітей – інтелект-зона, встановлено шахові столи тощо», – розповідає Галина Волобуєва.

Важливою особливістю школи є її пристосованість для навчання дітей з особливими потребами.

«Ми маємо пандус, ліфт, який дозволяє дітям пересуватися з 1 по 3 поверх, безперешкодний доступ до всіх приміщень. Для дітей у нас обладнано кімнату психологічного розвантаження, спеціальний туалет, навчальний кабінет має спеціально пристосовані парти, – розповідає директор школи. – Сьогодні в нас до першого класу ідуть дві дитини на візочках».

Загалом у школі є 640 навчальних місць, які майже повністю заповнені. Дітей навчатимуть 36 викладачів, педколектив уже вкомплектовано на 100%.

За матеріалами сайту ХОДА