Більше молока та яловичини власного виробництва до столу українців

Більше молока та яловичини власного виробництва до столу українців – таке завдання поставив перед урядовцями очільник Кабміну Микола Азаров.

 

Недоїдаємо яловичини та недопиваємо молока. Фахівці б’ють на сполох – в раціоні українців замало цих харчів. Воно й не дивно – кажуть в Уряді. Чотири мільйони голів великої рогатої худоби на 46 мільйонів населення – цього вкрай мало. Розбудовувати галузь твариннитцва збираються по двох напрямках – створення привабливих та прозорих умов для інвестицій у велико-товарні виробництва та дієві дотації для фермерських господарств. Наразі, лише минулоріч вдалось зупинити скорочення поголів’я. Зараз – принциповий та поворотній етап для розвитку галузі. Урядовці обіцяють врахувати зміни всередині самої структури тваринництва. Якщо 20 років тому, три чверті м’яса та молока в країні давали великі товарні ферми, то нині – вони задовольняють потреби лишень наполовину. Решту харчів до столу українців запезбечують невеликі господарства.

Микола Азаров, прем’єр-міністр України

І власне, господарі цих коров сьогодні годують країну. Якщо про них забути, то вийде як в анекдоті – а по дорозі до світлого майбутнього годувати ніхто не обіцяв. Не треба також забувати, що для багатьох людей, які тримають корів – це основний гарантований дохід, єдине джерело існування.

В уряді розуміють – якщо фермери пускатимуть бурьонок під ніж, йдеться не лишень про економічну, а й соціальну, та, навіть, гуманітарну катастрофу для невеликих сіл. Фахівці підрахували, якщо підтримати господарство, де тримають 5 корів, прибуток від нього, зокрема, дозволить родині оплачувати навчання дитини у ВНЗ. Вже за тиждень Мінагрополітики має доповісти главі Уряду щодо механізму дотацій невеличких фермерських господарств.

Микола Азаров, прем’єр-міністр України

Стимулювати господарів вирощувати теличок та бичків до товарних кондицій. Важелі є. І здешевлення кормів, і премія за відгодівлю, і премія за відгодівлю корів та якість молока. Весь цей арсенал треба гнучко використовувати.

Наразі, завдання Уряд поставив амбітне і небачене за масштабом за роки незалежності України – щороку збільшувати поголів’я великої рогатої худоби на триста тисяч. Встигли і над помилками попрацювати. Адже, чималі суми, що другий рік поспіль виділяються на підтримку твариннитцва з державного гаманця, його розвиткові донині не сприяли.

 

Юлія Губська