Бібліотека Короленка святкує 125-річчя

Вона народилася у трикімнатному флігелі на Миколаївській площі, пережила дві війни і три революції – Бібліотека імені Короленка святкує свій 125 ювілей. Щоправда, святкування почалося ще восьмого жовтня, але затяглося через одну єдину книгу. Унікальне видання «Бібліотека в історичному просторі трьох епох» побачило світ лише кілька днів тому.

 

Я тримаю в руках це унікальне видання що стало втіленням у життя мрій і сподівань короленківців.

Її обкладинка схожа на полицю раритетних видань, а зміст – історія цілих поколінь людей, які зберігали для Харкова унікальні інтелектуальні скарби. Як зазначили співавтори видання – вони просто не побоялися як і їхні попередники озирнутися в минуле.
Озиратися в минуле треба частіше – аби сміливіше дивитися в майбутнє – такі побажання висловлювали гості бібліотеки. Серед них, до речі, не знайшлося жодного, хто в студентські роки не мав у кишені тутешнього читацького квитка.

Віталій Саттаров депутат Харківської міськради

Я учился в Харькове, я учился в военном училище. Мы, конечно, обращались в библиотеку Короленко, конечно, не так я думаю часто как студенты, которые учились в гражданских учебных заведениях, но тоже приходилось – отпрашивались в увольнение и приходили сюда в читальном зале работали.

Колишній читач бібліотеки Короленка і Президент Благодійного фонду ФК Прем’єр, Андрій Лесик головним подарунком для інтелектуальної перлини Харкова вважає дитячий інтерес.

Андрій Лесик депутат Харківської міськради

Ну в будущем я думаю что уже буду ходить со своей детворой сюда читать, потому что действительно много мы читаем газет, много мы смотрим различных передач и это мнение чье-то, а свое мнение можно получить именно читав книги, пускай это будут книги именно из библиотеки Короленко.

Тим часом і сама бібліотека свого майбутнього читача заохочує. Екскурсійні маршрути по залах із книжковими полицями приваблюють школярів значно більше, за сучасні комп’ютерні технології.

Маяковский который писал рекламу они это все так живо так интересно облекали в такую интересную форму что нынешним нужно дорасти до уровня той рекламы.

125 років тому бібліотека імені Короленка починалася з 5 бібліотекарів та майже 2-х тисяч примірників книжок. Сьогодні сховище ледь вміщує сім мільйонів екземплярів. А кількість читачів, кажуть працівники бібліотеки, дарують надію на те, що українське суспільство ніколи не втратить свій розум та інтелект. Бо головна формула цивілізованого суспільства – більше книгарень – менше в’язниць.

 

Оксана Бабич