Безвіз для українців – що потрібно знати (відео)

Без віз, але з грошима. Вже 11-го червня кордони 30-ти країн Євросоюзу відкриються для українців, саме тоді запрацює безвізовий режим. Що потрібно знати для поїздок у ЄС за новими правилами та скільки грошей мати на рахунку, щоб прикордонники не завернули назад, дізналась Ірина Клименко.

украина безвиз
Майже 10 років очікування і Україна таки отримала “зелене світло” від Європейського Союзу. 17-го травня в Страсбурзі офіційно підписали рішення про безвізовий режим для України. Дія рішення розповсюджується на територією понад 30-ти країн ЄС, окрім Великої Британії та Ірландії.

Тарас Данько, експерт проекту «Team Europe»

Україна насправді від цього виграє навіть в геополітичному плані, тому що з одного боку країна може здійснювати власну екномічну політику, вона не все повинна погоджувати з ЄС, як інші країни, це може скептично звучить, але Україна зараз в такому самому стані, що і Великобританія, але Великобританія – навіть в гіршому, їй треба виходити з ЄС і ще погоджувати Торгівельну угоду, в Україні є і торгівельний договір і буде безвіз.

Мобільність та інвестиції – ось найголовніші переваги, які надасть безвіз, певні експерти.

Тарас Данько, експерт проекту «Team Europe»

Це посилює можливості України бути конкуретноспроможними. Це доступ до ринку збуту легший, доступ до джерел фінансування також легший, доступ до технологій, інновацій, і навчання. Ми бачимо по країнах ЄС, таких як Польща,Чехія, Словенія, Словаччина, Болгарія, ті, які спочатку були кандидатами на ЄС і отримали безвіз, вони показують, як країна виграє від цих швидких комунікацій.

Для в’їзду на територію країн ЄС українцям необхідно буде надати біометричний паспорт. Від звичайного він відрізняється наявністю чіпа з персональними даними, про що є на відповідна позначка на обкладинці. Далі прикордонник перевірятиме документи, які підтверджують мету поїздки, навність грошей для проживання, зворотнього квитка і страхового поліса. Наприклад, туристи можуть показати бронь від готелю чи письмові запрошення від родичів. Якщо людина їде з навчальною метою – необхідно мати документ, який підтверджує участь в семінарі, ще краще – запрошення від європейського університету. Право на працевлаштування безвізовий режим не дає, для цього як і раніше треба робити робочу візу і посвідку на проживання. Для в’їзду до Євросоюзу потрібні не лише документи, а й кругленька сума грошей – різна для різних країн. Так, найдешевшою буде Угорщина – там слід мати не менше ніж 3 € на добу. Серед найдорожчих країн – Іспанія – 71 €, Швейцарія – 91  €, а Франція може зажадати цілих 120 € на добу, якщо людина не зможе підтвердити наявність житла. Аби перевірити кошти на рахунку, прикордонник може попросити вас скористатась інтернет-банкінгом або зателефонувати на “гарячу лінію” банку. Безвізовий режим з ЄС дозводить громадянам України перебувати на території країн Європи без оформлення візи до девяноста днів протягом 180-ти днів.

Дмитро Казюта, юрист

При нарушении визового режима и пребывания в стране более 90 дней человек будет из страны депортирован, что грозит ему в дальнейшем не въездом в страну на длительный срок. Поэтому необходимо не нарушать паспортный контроль пребывания в стране и не подрывать имидж нашей страны, которой оказали большое доверие.

Харків’яни, з якими спілкувалась знімальна група новин “Сьогодення”, звістку про безвізовий режим сприймають по-різному.

Антон, харків’янин

Положительно отношусь. Это будет возможность у наших людей посмотреть, как люди живут в других странах, на каком уровне, какого-то опыта набраться и посмотреть вообще мир.

Іринахарків’янка

Мне не нужен ваш безвиз, он мне ничего не дает, как и многим окружающим.

Максим, харків’янин

Это хорошо для Украины, это мне кажется повысит экономику,что сюда будут съежаться инностранцы, которые будут платит денежки

Дмитро, харків’янин

Думаю,что от него всеравно толку не будет, всеравно нужно бронировать отель и иметь какую-то сумму денег, просто так обычный человек не выедет всеравно.

У понеділок, 22-го травня, офіційний журнал Європейського союзу оприлюднив рішення про скасування візових вимог для громадян України. Тобто, у ніч на 11-те червня українці з біометричними паспортами отримають право на безвізовий в’їзд до країн ЄС та членів Шенгенської зони за межами Євросоюзу.

Ірина Клименко