Безробітний Центр народної творчості(відео)

Реформована культура. Не вщухає конфлікт навколо об’єднання трьох культурних установ в обласний організаційно-методичний центр культури та мистецтв. Керівники новоспеченої структури запевняють – робота знайдеться всім та й просто неба робітники культурної ниви не лишаться.

 

Обласний центр народної творчості – одна з трьох культурних установ, що віднині утворюють обласний організаційно-методичний центру культури та мистецтв. Всім його працівникам запропонували роботу в об’єднаній структурі, кажуть в обласному управлінні культури.

Дмитро Кузнецов, начальник ГУ культури та туризму ХОДА

Но я думаю, под влиянием руководителя сотрудниками был сделан осознанный выбор. Они пошли по пути увольнения самостоятельно. К этому их никто не принуждал.

Шістдесят працівників обласного центру народної творчості звільнились за власним бажанням. Деякі напередодні до колишнього місця роботи прийшли забрати особисті речі. Людмила Романенко, жінка організовувала екскурсії, каже – нове керівництво зовсім по- іншому працює з народними майстрами. Зокрема, раніше на всі виставки центр організовано вивозив майстрів.

Людмила Романенко, колишня працівниця ХОЦНТ

Была выставка в Белгороде, пригласили, приняли они участие в этой выставке. Но только вы давайте наши изделия. А мастера как же? На мастеров нет денег. Изделия давайте, мы будем продавать их, а вы делайте там где-то.

Людям запропонували переведення з розірванням трудового договору. Це, за словами юристів, не відповідає нормам Кодексу законів про працю.

Анна Брагінська, колишній провідний юрисконсульт ХОЦНТ

При не розірванні договору середній заробіток розраховувався б їм, виходячи з тої зарплати, яку вони отримували в Центрі народної творчості. При розірванні договору середня зарплата на новому підприємстві починає вираховуватися з першого робочого дня, тобто спочатку.

Робота б всім знайшлась – запевняють очільники новоутвореної культурної установи. За їхнім переконанням, люди, які звільнились за власним бажанням, погарячкували, зваживши на особисте відношення до об’єднання керівництва обласного центру народної творчості.

Тетяна Іщенко, директор КЗ “Харківський обласний організаційно-методичний центр культури та мистецтва”

Со многими сотрудниками я беседовала, предлагала штатное расписание, должность. Но как заметил Дмитрий Павлович, очень многое зависит от поведения лидера. В данном случае спровоцирована нелицеприятная ситуация.

В обласному управлінні культури повідомили – всі заклади культури, що увійшли до Обласного організаційно-методичного центру культури, залишаються у своїх приміщеннях. А працівників-профі будуть умовляти, аби вони повернулися до центру.

 

Світлана Маренич