Безпека понад усе

Сьогодні викладачі та курсанти харківського університету цивільного захисту провели для учнів педагогічного ліцею номер чотири уроки безпеки.

Абетка рятівників для школярів. Фахівці університету цивільного захисту провели заняття для учнів педагогічного ліцею. Дітлахів навчали як варто себе поводити в зимовий період. Та що робити, якщо біда вже сталась. Інші ліцеїсти мали змогу приміряти на собі костюми хімічного та радіаційного захисту. Тринадцятирічний Дмитро розповідає, вбрання на нього хоч і завелике, але знаходитись в середині костюму йому не важко. Сьогодні хлопцю довірили визначати відсоток кисню в приміщенні.

Дмитро, ліцеїст

Ну проходил, смотрел сколько воздуха, чтобы было нормально дышать.

Подібні заходи, розповідає проректор університету цивільного захисту, періодично проводяться в різних школах Харкова та області. З року в рік МНСівці намагаються додати в свої уроки певну новизну. Використовують винаходи студентів та викладачів університету.

Володимир Андронов, проректор з наукової роботи НУЦЗУ

Используются те результаты исследовательских работ, которые практически внедряют в работу МЧС. Так сегодня была продемнострирована ионизация ветра. Показывает поглощение, обретение добровольно фактора риска ,которого, к сожалению, не лишены сегодня школьники.

Віталій Барбашин, нач.кафедри піротехнічної та спеціальної підготовки НУЦЗУ

Обратите внимание! Видите дым? Дым заполняет аквариум.

Прилад сам запалює сигарету, викурює її, після чого на скляних стінках винаходу залишаються крапельки нікотину. Точно так, як вони осідають у легенях курців. Тому ліцеїсти наглядно могли побачити, що станеться з їх організмом, якщо вони забажають спробувати табачного диму. Учні розповідають, і раніше не пробували сигарет. Тепер бажаня палити зникло взагалі. Кажуть, вплинув продемонстрований прилад.

Вікторія, ліцеїстка

В этот раз нам принесли очень интересный аппарат, на котором мы увидели вред курения. Я уже видела подобные аппараты. Я смотрела программы. И это страшно, наверное, видеть что происходит у тебя в легких.

Павло Посохов.