Без обмежень – експортери зерна та урядовці підписали меморандум

 

Попри значні втрати врожаю зернових через спеку, українські аграрники мають усі шанси лишитись цього року у прибутках.

На сьогодні вже зібрано майже 23 мільйони тонн ранніх зернових.  З них понад 14 мільйонів – пшениці. Тоді як українці можуть з’їсти за рік щонайбільше 6 мільйонів тонн продовольчого зерна. В уряді зобов’язались експорту не обмежувати.

Сергій Кваша – директор департаменту економічного розвитку і аграрного ринку Мінагрополітики

Виходячи із загальної картини – попит-пропозиція. Ми повністю задовольняємо внутрішні потреби продовольства, на насіння, годівлю тварин. За попередніми оцінками до експорту ми можемо очікувати від 22 до 24 млн. тон зернових

Через рекордні температури у світі, навіть провідні країни-виробники змушені будуть купувати зернові. За останній місяць ціни на світових ринках суттєво зросли. На пшеницю на 26 відсотків, на кукурудзу трохи менше –  на 20. Це означає, що вартість пшениці наближається до 2000 тисяч гривень за тонну.  У разі якщо держава дотримуватиметься домовленостей з експортерами, фермери мають непогані шанси заробити.

Микола Присяжнюк Міністр аграрної політики та продовольства України

наше завдання дати с-виробникам , за рахунок здороження  зерн. На зовнішніх ринках, компенсувати якийсь відсоток втрат, особливо у південних регіонах, які вони зазнали через природно. Клім умов.

Володимир Клименко Президент української зернової асоціації

заборони експорту не має бути, дми даємо можливість заробити , ми маємо придумати компенсатори  щоб населення не страждало.

У міністерстві аграрної політики запевняють, хоча ціни на зернові на внутрішньому ринку, населення не постраждає. Хліб не здорожчає. Аграрний фонд тримає у своїх резервах понад два мільйони тонн пшениці. Цього цілком достатньо щоби контролювати ціни.

Микола Присяжнюк Міністр аграрної політики та продовольства України

Бачимо, що у нас такий  обсяг зернових, який дозволяє нам регулювати ціну – ринково – той рівень який є сьогодні.

В уряді обіцяють не полишити аграрників півдня у біді. Чиновники разом з науковцями вже розробляють критерії, за якими виплачуватимуть компенсації сільгоспвиробникам, які втратили свої  посіви через спеку. На відшкодування втрат виділять щонайменше 400 мільйонів гривень.

Анна Вітер. Євгеній степанов. Новини УТР,