Без обідньої перерви та лабіринту кабінетів – у Харкові відкриються 2 центри соцпослуг у форматі “Прозорий офіс”

Наприкінці квітня у Харкові запрацюють “Прозорі офіси”. Їх відкриють у Шевченківському та Київському районах міста. Йдеться про центри надання соціальних послуг, що знаходяться в адміністраціях, де вже є центри з надання адмінпослуг. Також тут можна буде отримати послуги Пенсійного фонду та управління праці та соцзахисту. Сьогодні підготовку до відкриття цих офісів проінспектувала губернатор Харківщини Юлія Світлична.

офис

 

“Прозорий офіс” у Шевченківському районі Харкова готується до відкриття. Приміщення майже повністю готові, залишились тільки зовнішні оздоблювальні роботи та упорядування території. Центри надання соціальних послуг «Прозорий офіс» розташовані у приміщеннях адміністрацій районів міста. Офіси передбачають не лише нові технології, а й комфорт для відвідувачів. Великі зали очікування, скляні двері у кабінетах, ліфти та пандуси для людей з обмеженими можливостями. У «Прозорих офісах» надаватимуть понад 230 послуг по всіх видах і напрямках, в тому числі -адміністративні.

Тетяна Якименко, аналітик комп’ютерних систем

Программа нацелена на то, чтобы по каждой услуге было максимально комфортно работать оператору с заявителем. То есть, есть подсказки, которые говорят ему, что нужно спросить, что нужно узнать. Показано какие документы ему нужно взять у этого заявителя.
Центри працюватимуть за принципом «єдиного вікна». Людина звертається спочатку на рецепцію, потім записується в електронну чергу і вже потім потрапляє до відповідного фахівця. Термінали тут передбачені і для людей з інвалідністю, необхідну інформацію зможуть отримати і люди з вадами зору – шрифтом Брайля надруковані буклети з переліком послуг. Наприклад, в управлінні праці та соцзахисту населення у Шевченківському районі у залі працюватиме понад 20 спеціалістів.

В’ячеслав Станчик, нач.управління праці та соцзахисту населення адміністрації Шевченківського р-ну Харкова

Здесь конкретно по приёму будет работать 25 специалистов. На каждого специалиста, на каждого посетителя отводиться в среднем 20 минут. Ну у нас посетители специфические, поэтому один будет 40, другой 10, ну в среднем – 20 минут. То есть, если мы так возьмём где-то до 20 человек в день на каждого специалиста, т.е. пропускная способность, грубо говоря, 500 человек в день.
Відкриються “Прозорі офіси” у 5-ти містах України у межах децентралізації. На цей проект у Харкові Кабмін спрямував 21 млн.грн. Сьогодні на місця передається досить велика кількість послуг, – говорить губернатор Харківщини Юлія Світлична. Такі центри створюють для того, щоби людина могла отримати необхідну послугу якомога швидше

Юлія Світлична, голова ХОДА

Минимизировано общение со структурами и с органами госвласти для того, чтобы напрямую со специалистом можно было бы пообщаться, дать документы, сдать пакет и здесь же потом после минимального прохождения времени и оформления услуги получить данную услугу.

Глава області також нагадала, що до вересня планується відкриття регіонального Центру надання адміністративних та соціальних послуг, куди зможуть звертатися не тільки мешканці міста, а й області. А згодом планують, що центр зможе надавати послуги мешканцям інших областей.

Ірина Гнатюк