Багаторазові візи митцям та спільні освітянські проекти – Україна та Словакія налагоджують співпрацю

Співпраця України і Словацької Республіки має позитивні результати, а особливо у сфері освіт – заявили учасники 11-го засідання міжурядової українсько-словацької комісії з питань нац. меншин у Києві.

За останній рік, Словацька Республіка та Україна досягли певних результатів у двосторонній співпраці. Особливо це стосується культури та освіти.  Фахівці обох країн спільно створили нові навчальні програми. У травні минуло року,  запрацював україно-словацький проект «Освіта та європейські цінності». Він передбачає програми обміну учнями та вчителями, впровадження неформальних методів навчання та орієнтацію на європейські стандарти в освіті.

Михайло Кулиняк Міністр культури України

У рамках проведеної роботи встановлювалися прямі контакти між українськими і словацькими установами освіти, культури, медичними закладами, релігійними організаціями, представниками малого середнього бізнесу спрямовані забезпечення культурно-освітніх, духовних і соціально – економічних потреб української нац. меншини в Словаччині та навпаки.

Крім того, Словаччина активно підтримує Україну на шляху до євроінтеграції. Посол Словаччини в Україні, Павол Гамжік, запевнив – уряд республіки  сприятиме безперешкодному оформленню віз українцям, у тому числі багаторазових для мистецьких колективів, науковців і освітян. Павол Гамжік Надзвичайний і повноважний посол Словацької Республіки в Україні

Павол Гамжік Надзвичайний і повноважний посол Словацької Республіки в Україні

Нас поєднує дуже сильний ланцюжок, а саме національні меншини. Обидві  меншини, по обидва боки кордону, збагачують наші відносини і сприяють подальшому розвитку українсько-словацьких відносин. І ми підтримуємо процес української євроінтеграції і готові допомагати їй в цьому.

Представники української та словацької сторін наголошують, що країни і надалі сприятимуть розробленню та реалізації спільних проектів у галузях, що становлять взаємний інтерес.

За матеріалами УТР.