Бабине літо повертається – погода на жовтень

Потеплішання – не за горами. Синоптики запевняють – перша половина жовтня ще нагадає мешканцям Харківщини про бабине літо. До п’ятнадцятого жовтня температура повітря підніметься до двадцяти градусів тепла. Завтра ймовірний невеликий дощ, а по тому, аж до десятого жовтня опадів у гідрометцентрі не провіщують. Такі прогнози не на користь аграріям.

 

У природи немає поганої погоди – кажуть у кінохіті радянських часів. Цими вихідними осінь на повну силу заявила про свої права – був і вітер, і перший морозець. Натомість, в гідрометцентрі запевняють, шубкатися ще зарано. Попереду – потеплішання, більше двадцяти градусів вище нуля. Така погода, за словами метеорологів, протримається до середини жовтня.

Євгенія Ляшенко, керівник групи метеопрогнозів Харківського центру з гідрометеорології

В течении всей этой недели температура будет увеличиваться, расти, заморозки уже отойдут. Уже дня через три дневные температуры вырастут до 17-22 градусов и ночью будет соответственно 7-12 градусов тепла, погода практически без осадков.

Харків’яни, з якими спілкувалась наша знімальна група, до різких погодних змін ставляться по різному. Хтось загартовується у басейні, інші -зігріваються фіточачми. А є такі, шо певні – теплішає і від доброго гумору.

Наталія, харків’янка

Я бы хотела, чтобы лето было долго, и особенно такие резкие перепады мне кажется они вредны и молодым и не очень молодым. Не надо кутаться, это мое убеждение, что все ж таки не нужно, витаминчики попить кому надо.

Олена, харків’янка

Бассейном – очень помагает, всем советую в любое время дня и ночи, плюс хорошее общение.

Галина, харків’янка

Шиповник, ромашка, просто думаю о хорошем, как всегда. Хорошее настроение, уверенность в завтрешнем дне и будет тепло в любую погоду.

Ольга, харків’янка

Здоровый образ жизни, сушённая мята, сушённые листья смородины, малины. У нас дома очень много заготовок и мы вот пьём теплые чайки, одеваем теплые носки.

Поки харків’яни звикають до змін температури, аграрії вже встигли посіяти озимину. З осіннім циклом робіт впорались у заплановані строки, розповіли в обласному управлінні агропромислового комплексу. Аби врожаї порадували зараз вкрай потрібні дощі, кажуть фахівці.

Василь Ярошенко, заст начальника обл. управління агропромислового розвитку

Погода безумовно насторожує ряд господарств, тому що в посівному шарі грунту вологи не достатньо. Повинні піти дощі шостого, сьомого, восьмого, дев’ятого. Сподіваємося на продуктивні дощі. Для того, щоб те, що посіяли воно зійшло.

Леся Кочержук, Єлизавета Дергачова