Ажіотаж навколо оформлення закордонних біометричних паспортів спаде у вересні – ДМС (відео)

Охочих отримати біометричні паспорти побільшало майже утричі, – розповіли в обл.управлінні Державної міграційної служби. Нині – особливо гаряча пора. Україна вже 2 місяці як з безвізом, до того ж – літні відпустки.

паспорт у

Рекордна кількість звернень щодо оформлення біометрічних закордонних паспортів спостерігається у Державній міграційній службі України. Співробітники відомства наголошують: щодоби до територіальних управлінь надходить більше 20 тис. заяв. І хоч від початку запровадження безвізу між Україною та ЄС вже минуло 2 місяців, ажіотаж навколо оформлення закордонних документів не спадає і донині, пояснюють у міграційній службі. А тут ще і сезонне збільшення кількості туристів дається взнаки.

Гага Кікнадзе, речник обл.управління ДМС 

Взагалі рекорд, за липень 2016-го року нами було прийнято всього 12 тис.240 заяв, а за липень поточного – 2017-го року нами прийнято 31 тис. 610  заяв. Попит зріс майже втричі.

Щоправда, у самих відділеннях міграційної служби натовпу людей не спостерігається. Адже зараз, аби оформити біометричний закордонний паспорт, чимало людей користуються переважно системою електронної черги – розповідають у міграційній службі. Записатися на прийом можна у режимі он-лайн на офіційному сайті відомства або відвідавши відділення.

Гага Кікнадзе, речник обл.управління ДМС 

Вдома, кожний день у 00:00 годин оновлюється список для запису в он-лайн чергу на кожний 14-й вільний день, якщо минулі вже зайняті, є інший шлях – прийти до теріторіального підрозділу і записатися у чергу на терміналі, на кожен 36-й вільний день.
Крім цього, для тих, кому вкрай необхідно подати документи день у день працює поточна черга,- кажуть у відомстві. Однак, цілком можливо, що очікувати свого візиту до інспектора міграційної служби доведеться кілька годин.

Що ж стосується вартості закордонного біометричного паспорту, то нині адміністратичний збір за його формлення -573 грн. , офіційні строки виготовлення – близько 20-ти календарних днів. За прискорену процедуру видачі, що має відбуватися протягом тижня, доведеться сплатити трохи більше восьми сотень гривень. І хоч офіційний термін підготовки документів не змінювався, у міграційній службі заздалегідь повідомляють про можливі затримки із видачами закордонних паспортів.

Гага Кікнадзе, речник обл.управління ДМС 

Не встигають друкувати ці паспорти, тому що їх дуже велика кількість, і є деякі затримки приблизно дванадцять днів на сьогодняшній день.

У Державній міграційній службі прогнозують, що ажіотаж навколо оформлення закордонних біометричних паспортів почне спадати вже на початку вересня.

Мілен Мода