Австрія навчить Харківщину залучати інвесторів.

kharkivoda.gov.ua

Як залучати інвесторів Харківщину навчить Австрія. В свою чергу перша українська столиця продаватиме до Австрії розробки у сфері нано та біотехнологій та купуватиме машини для переробки сільгосппродукції. Про це повідомили під час зустрічі посла Австрії в Україні Вольфа Дитриха Хайма із Харківськими обласними владниками. За їхніми словами, також Харківщина збирається вивчати досвід Австрії у підготовці до Еврочемпіонату з футболу.

 

За останні півроку товарообіг між Харковом та Австрією збільшився на сорок відсотків порівняно із таким же періодом минулого року. Харків продає до Австрії переважно нафтопродукти та вироби із чорного металу. Імпортує картон, папір та газ вуглеводородний. Двадцять мільйонів умовних одиниць – саме така сума товарообігу двох сторін. Десять Харківських підприємств мають австрійські інвестиції. Взагалі, у першій столиці понад три мільярди доларів іноземних інвестицій. Однак Харківщина збирається збільшити цю суму.

Юрій Сапронов, заступник голови ХОДА

Нам, в первую очередь интересен опыт австрийской республики по привлечению прямых иностранных инвестиций. Мы очень хорошо знаем, что буквально в течение 10 лет вы совершили революцию, создав такие условия для иностранного инвестора, что поток прямых иностранных инвестиций увеличился на порядок.

Харківські підприємства шукають співпраці з підприємствами Австрії. За словами віце губернатора Юрія Сапронова, харків’яни мають безліч розробок у сфері нано- та біотехнологій. Однак сільське господарство потребує допомоги австрійців. Харківщина хоче імпортувати машини з переробки сільгосппродукції.

Вольф Дитрих Хайм, Надзвичайний та Повноважний Посол Республіки Австрія в Україні

Австрія є лідером світового ринку з виробництва машин для переробки сільськогосподарської продукції. У напрямку переробки продукції сільського господарства більш динамічними наші відносини може також зробити налагодження Харківською областю зв’язків з Віденським університетом культури землеробства

Вольф Дитрих Хайм повідомив, що наразі Австрія збирається запропонувати Харкову співпрацювати також у сфері машинобудування.

 

Юлія Ляхова