Асортимент програми “Доступні ліки” треба розширити – фармацевти (відео)

Вже місяць триває програма “Доступні ліки”. До неї долучилися двісті двадцять шість аптек Харківщини. Програма передбачає забезпечення безкоштовними або з невеликою доплатою ліків хворих на серцево-судинні захворювання, діабет 2-го типу та астму.

доступні ліки

В Україні з 1-го квітня стартувала програма «Доступні ліки». Вона передбачає забезпечення безкоштовними ліками хворих на серцево-судинні захворювання, діабет 2-го типу та астму. Саме ці види захворювань є основними причинами смертності та інвалідності в Україні, – зазначають експерти. На Харківщині з такими хворобами майже мільйон людей. 62-річна Валентина Іванівна одна із них. Жінка має проблеми із серцем і для підтримання його життєдіяльності має щомісяця купляти 2 спеціальних препарати. Раніше витрачала на них 900 грн., тепер же завдяки новій програмі придбала їх майже безкоштовно.

Валентина Іванівна, пенсіонерка

За канапрол я заплатила 2.50, а за бесплатно. Программа – очень хорошая, хорошо, что правительство придумало такую программу — это облегчение для пенсионеров реальное, материальное — это просто и работа аптеки на высшем уровне.

Участь у програмі беруть ті аптеки, де є наліпка з написом “Доступні ліки”. Аби їх отримати, пацієнт в першу чергу має звернутися до свого лікаря.

Олена Матюніна, директорка мережі аптек “Славутич”

Врач выписывает рецепт, в рецепте написано международное название, не указывается какой-то конкртеный препарат,указывается международное название, человек приходить в аптеку и мы рассказываем,что есть бесплатные или импортные препараты с доплатой. Рецепт остается в аптеке, посетитель забирает препараты, мы рецепты оформляем и передаем в офис, заполняем реестры и передаем в поликлиннику.

У програмі “Доступні ліки” передбачено 157 найменувань препаратів вітчизнянного та закордонного виробництва. Однак безкоштовними є лише 23 препарати. За інші доведеться доплатити, а це від 20-ти коп. до 150-ти грн. Рецепт на лікарські засоби діє протягом 30-ти днів. За день провізори обслуговують 100-150 рецептів.

Олена Терьохіна, завідувач аптеки

Это сахарно-снижающие препараты и сердечные. Больше все-такие на сердечно-сосудистые и в основном пожилые люди, которые хронически больные. Отказов мы не делаем, мы предлагаем людям все,что возможно,что у нас есть, по работе девочек я вижу,что никто не уходит без лекарств,все остаются довольные.

Програма триває вже місяць. За словами провізорів, недоліків майже немає, треба, аби лікарі більше інформували своїх пацієнтів, адже не всі ліки є безкоштовними.

Олена Терьохіна, завідувачка аптеки

Хотелось бы просто расширить ассортимент. Людей, которые хотят получать по этой программе, очень много.

За місяць в цій аптеці на доступні ліки витратили чверть мільйона гривень та поки що компенсували лише 20 тис.грн.

Олена Матюніна, директорка однієї мережі аптек

Обещали оплату 2 раза в месяц.

На Харківщині в програмі «Доступні ліки» беруть участь 226 аптек. Дізнатися про повний перелік препаратів можно на сайті ХОДА. Програма розрахована на рік. З обласного бюджету на її реалізацію виділили майже 35 млн.грн.

Ірина Клименко