Антимонопольний комітет перевіряє комунальників

Роботою комунальників зацікавились фахівці антимонопольного комітету. Нині розслідується більше десятка справ про порушення конкурентного законодавства. Як комунальники примушують споживачів платити більше.

 

Тервідділення антимонопольного комітету перевіряє підприємства, що продають житлово-комунальні послуги. Результати свідчать – найчастіше комунальники мудрують, коли укладають угоди із об’єднаннями співвласників багатоквартирних будинків. Зокрема, у договорах було закріплено право брати більше грошей за збільшене забруднення стічних вод та нараховувати штрафи за понаднормове споживання тепла та води.

Марина Пономаренко, начальник відділу тервідділення АМКУ

В таких договорах отсутствовали обязанности поставщиков услуг по проведению перерассчета за непредоставление услуг, либо предоставление в неполном объеме. Такие нарушения были выявлены со стороны Харьковских теплосетей, КП Вода, Харьковкоммуночиствод. Притом предприятия исходили из того, что ОСМД – есть юридические лица.

Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків – це не бізнесова стуктура – нагадують комунальникам фахівці антимонопольного комітету. Йдеться про колективного замовника, що забезбечує жителів будинку якісними комнальними послугами. Таку позицію борців з монополістами в комуналці підтримали і в профільному міністерстві. Тож тепер комунальникам належить привести у відповідність до закону угоди з об’єднаннями співвласників. Окрім, комунальних підприємств, в перелік порушників конкурентного законодавства потрапили й чиновники з облуправління Держкомзему. Вони удвічі завищили ціни на власні адмінпослуги.

Оксана Кірбаба, начальник відділу тервідділення АМКУ

Сейчас это нарушение прекращено, и стоимость услуг снижена более чем в два раза. Экономический эффект от этого прекращенного нарушения – 60 тысяч гривен.

Доречі, порушенням є і зменшення вартості послуг. Йдеться, насамперед, про сферу земельних відносин, коли орендарі паїв призначали меншу, аніж потрібно за законом, орендну плату селянам. Так, в одному з господарств у Вовчанському районі в угоді було зазначено: орендна плата становить один відсоток від вартості землі, а за законом, має бути три відсотки. Власникам сільгосппідприємств порекомендували внести зміни в договори оренди.

 

Світлана Маренич