"Аннушка" знову на маршруті

Квиток у минуле лише на годину! На Вулицях Харкова знову побачили легендарну “Аннушку”. Кілька годин вона виконувала місію екскурсійного трамваю “Харків-місто рівних можливостей”. Пасажирів знайомили з цікавими історичними фактами “Першої столиці” та історіями відомих харків’ян.

 

Легендарна Аннушка як завжди вирушає від Південного вокзалу до Лісопарку. У салоні ніде яблуку впасти. Екскурсоводи готові дивувати історичними фактами та біографіями визначних харків’ян. Починають з будівлі Південного вокзалу. Перші пасажири від поїздки у захваті. Кажуть, з вікна старенького трамваю і Харків сприймається зовсім по-іншому.

Аліна, 13 років

Меня заинтересовало то, что этому трамваю больше ста лет, и он до сих пор катается. А ещё то, что мы ездим по разным местностям и наши экскурсоводы рассказывают нам про исторические данные.

Окрім спеціально запрошених пасажирів, не втрималися від подорожі і пересічні харків’яни. Кажуть – ладні їздити щоп’ятниці.

Наталія Прасян, харків’янка

Может и ребенок как бы что-то новое посмотреть, рассказать знакомым, что есть такой трамвайчик, что интересно и как бы история для нас тоже очень интересна. Ну, эмоций много! И как бы хотим больше узнать.

У салоні – експозиція особливих світлин. На них – татусі із своїми чадами. Усі моменти зняті на харківських вулицях. За словами організаторів, таким чином вони намагалися ілюструвати гендерну рівність чоловіків та жінок.

Ліліана Семенюта, співорганізатор акції

Сама задача акции показать, что человек может достичь всего, если он этого хочет. Наши главные пассажиры здесь, это ученики школы-интерната №14, для детей из малообеспеченных семей. У них может и не будет другой возможности какой-то посетить экскурсию, что-то узнать услышать.

Наталія Сухорукова, представник ГУ у спавах сім’ї, молоді та спорту ХОДА

Ми говоримо не тільки про рівні права та можливості жінок та чоловіків, а в більш широкому сенсі, це ідея така, що Харків місто для рівних можливостей і рівних прав незважаючи на різні конфесії та національності.

Такі гендерні екскурсії у трамвайчику – безкоштовні. Крім того, їх проводять і російською і українською мовами, а для іноземних гостей- ще й англійською.

 

Леся Кочержук