Алергики – увага, скоро зацвіте амброзія

Пора цвітіння амброзії. Яка не тільки загрожує посівам, а й викликає алергію. За офіційними даними в Україні від алергії страждає близько трьох відсотків населення. Проте, деякі фахівці стверджують, що ця цифра вже давно перевищує тридцять п’ять відсотків.

 

Чхання, нежить, почервоніння очей. Симптоми алергії Олена знає не з чуток. Для неї у зоні ризику – побутова хімія та косметика. Влітку до цього списку додається пилок квітучих рослин. Рятуватись від недуги дівчина намагається біля водойм.

Олена Рижова

Я стараюсь либо на улице находиться, либо быть возле воды. Там ни насморка, ни глаз красных как у кролика – ничего такого нет.

За кілька тижнів почне квітнути амброзія полинолиста – ворог багатьох алергіків. Алергію викликає пилок рослини, який є у повітрі. Його дрібні часточки потрапляють до легень та викликають подразнення. У місті боротись з амброзією варто до початку цвітіння, кажуть біологи. Видаляти рослину треба з коренем.

Андрій Рябоконь, біолог

Такой коварный зеленый пришелец из Америки. Выкашивание мало что даст, она все равно будет цвести, только чуть позже.

Лікарі радять алергікам зазделегідь підготуватись до небезпечного періоду. Зокрема, взяти відпустку і поїхати з міста. Також боротися з алергією допомагає вологе прибирання. Можно зазделегідь почати приймати ліки. Але тільки під наглядом лікаря.

Інна Гіржанова, алерголог-дерматолог

Безусловно, нужно принимать антигистаминные препараты, чтоб подготовить организм. Они принимаются как для профилактики, так и с целью лечения в период обострения.

У Харкові амброзію можна побачити вздовж доріг, поблизу залізничних колій та у дворах заводів і підприємств. Цьогоріч травень – став місяцем боротьби з цією рослиною. У законодавстві навіть є стаття за відмову боротися з амброзією. За цією статтею порушники повинні заплатити штраф у розмірі від ста тридцяти шести до двохсот п’ятдесяти п’яти гривень.

 

Анастасія Горєлкіна