Активісти з ресайклінгу заохочують харків’ян до сортування сміття (відео)

“Пакет, здавайся” – акцією під такою назвою активісти з ресайклінгу заохочують харків’ян до сортування сміття. За оцінками експертів, щонайменше третину сміття, що нині вивозиться на полігони, можно пускати на переробку.

vlcsnap-2017-07-06-15h12m15s656

Проблема сортування та утилізації побутових відходів досі остаточно не вирішена в нашій країні. Аби заохотити людей до грамотної утилізації сміття, екозахисники влаштовують акції та організовують спеціальні пункти, де приймають відходи та допомагають громадянам правильно їх сортувати . Одна за таких акцій “Пакет, здавайся” пройшла в центрі Харкова. ЇЇ органзізатори створили власні правила поводження зі сміттям.

Анна Прокаєва, ініціаторка кампанії за ресайклінг

Вот что делать с этими пакетами? Поэтому мы решили изменить подход к ним, мы сочинили такую легенду, что он не виноват, что он летает, мы так к нему относимся. Мы должны его приютить, то есть изменить подход к отходам и так возникла эта акция “Приюти пакет”.

У таких мобільних пунктах прийому облаштовують контейнери не лише для пакетів, а й для скляних пляшок, пластику, макулатури , а також – батарейок і лампочок. Перед тим як здати відходи, деякі з них потрібно обов’язково помити, наприклад, пакети з-під молока, консервні бляшанки або тару з-під побутової хімії. Бажаючих позбавитися непотребу з додержанням усіх умов – вистачає.

Анна Прокаєва ініціаторка кампанії за ресайклінг

Стекло это 78 кг, ПЭТ 70 кг, жестянка 8 кг, бумага 6 кг, вот то, что насобирали за несколько часов и за несколько дней анонсов.

Ситуацію з відходами потрібно терміново вирішувати не тільки у Харкові, але і в області, наголошують експерти. На їхнє переконання, існуючий в Україні метод боротьби зі сміттям взагалі неефективний.

Олександр Богданіс, координатор ГО “Зелений фронт”

Ситуация в области не хороша, не хороша она прежде всего тем, что происходит с переработкой отходов, мы не просто не решаем проблему до конца, мы заметаем мусор под ковер.

Екологи кажуть, такими темпами і до екологічного сміттєвого колапсу можна дійти.

Олександр Богданіс, координатор ГО “Зелений фронт”

По оценкам разным около 3 % территории Украины замусорено, это огромные площади, поэтому государство и общество обречены на то, что эта проблема должна быть решена. 30-40% можна смело повторно перерабатывать.

Ми вирішили спитати у харків’ян, чи вважають вони потрібним сортування сміття взагалі та чи задовольняють їх нинішні умови сортування і вивезення відходів.

-Нет, к сожалению нет, но вообще хотелось что бы это было. Я их собираю но я не понимаю куда их можна сдать у меня на данный момент есть какое-то количество батареек, но не знаю даже куда их можно утилизировать. Нет информации куда это можна сдать.

-Я за то что бы сортировка была и было меньше мусора на улицах. СКЛ. Мы знаем что батарейки, лампочки нельзя, мы складируем на данный момент дома и ждем когда будет какая-то достойная утилизация.

-В моем дворе контейнеров нет. Батарейки, градусники, это самая большая проблема, мало кто их принимает. Если нет то приходится выкидывать в общий мусор поскольку условий нет.

Сьогодні все, що викидають харків’яни на смітники вивозиться на полігони, де відходи закопуються в грунт або, як у ситуації із пакетами, вітром розносяться навкруги. Якщо ж так само поводитись із небезпечними побутовими відходами – це батарейки, лампочки, градусники – шкідливі речовини з них потраплять до землі і можуть просочитися до підземних вод. Тому і активісти і експерти радять співвічизникам відповідально ставитись до сортування відходів самим та долучатись до ініціатив, які спрямовані на поліпшення екологічної ситуації в країні.

Марк Новаков