Акція протесту працівників "Міськелектротрансу" – день другий

Намет прибрали – акціянти лишились. Нечисленний пікет на майдані Свободи триває другий день. Колишні працівники “Міськелектротрансу” заявляють – з роботи їх звільнили незаконно. Натомість, в обласній інспекції стверджують – в ході перевірки порушень процедури звільнення не знайшли.

 

Акція протесту триває. На площі Свободи колишні співробітники Міськелектротрансу другий день протестують проти незаконного звільнення. Не обійшлося без сутичок з міліцією. За словами акціянтів, вночі правоохоронці намагались прибрати їхні намети, хапали людей за руки, тягнули до машин. Натомість міліціонери інформацію спростовують. Запевняють, працівники райвідділу, яких звинувачують протестувальники, вночі взагалі на площі свободи не були.

Андрій Лихачов, в. о. начальника Дзержинського райвідділу міліції

Сотрудниками Дзержинского райотдела охраняли порядок на стадионе “Металлист”. Мы туда вчера выделяли 50 человек.

Сьогодні вдень намети прибрали за рішенням суду. Але протестувальники залишились на місці. Обіцяють голодувати, доки їх не поновлять на роботі. Мовляв, звільняли незаконно – за участь у пікетах проти реорганізації Міськелектротрансу.

Сергій Сємініхін, пікетувальник

Как можно 32 года проработать на предприятии и уйти опозоренным. Я в школе ни одного урока не прогулял, а тут уволили за прогул, за то, что я два часа отсутствавал, когда поехал на площадь высказать свой протест.

Натомість у інспекції з праці запевняють – усіх сімох водіїв звільнили за законом. Одного за прогули, інших – за недотримання трудової дисципліни. Законність звільнення перевіряли протягом трьох днів.

Олена Назаренко, заступник начальника Інспекції з праці в Харківській області

Все эти люди уволены абсолютно объективно. У этих людей был ряд нарушений. Они уволены по статье 40 за систематическое нарушение трудовой дисциплины. Это потверждают документы, предоставленные Горэлектротрансом.

Профспіка Міськелектротрансу, зазначають в інспекції з праці, проти цих звільнень не заперечувала.

 

Анастасія Горєлкіна