Аграрії Харківщини зібрались на семінар

Влітку один день рік годує – і тому його слід використати по-максимуму! Аграрії Харківщіни на семінарі обговорили – кілька питань. Приміром – як ефективно утримувати худобу влітку і як правильно заготовляти корма. Практичним досвідом ділилися господарства Кегичівського району.

 

Як доглядати,чим годувати аби поголів’я збільшувалося, росли надої та жива вага. Очільники господарств та представники профільних управлінь ділилися досвідом під час семінару. Питання на часі – заготівельна кормова кампанія та утримання худоби у літній період. Після теоретичної частини – практичний досвід. На цьому полі одного з господарств Кегічівщіни учасникам семінару демонструють як тут заготовляють люцерну. Цю рослину аграрії називають дуже поживною для великої рогатої худоби. А це господарство не пасе задніх у виробництві молока. Кожна з 500 тутешніх корів щоденно дає більше 20 літрів молока. Секрет гарних удоїв – якісні корми власного виробництва.

Наталя Щербакова, доярка

У нас кушают сено, силос, жим. Сено сами заготавливаем и силос, все корма заготавливаем сами.

Зоотехники показують – улітку худобу тримають на вулиці у просторих вольєрах, а для найменших телят створено спеціальний профілактичний загін. Тут їх вигодовують від народження до двох місяців.

Микола Котляр, головний зоотехнік господарства “Агропрогрес”

Перенимаем опыт, что-то строим, внедряем, занимаемся воспроизводством стада. Саме главное чтоб получить молоко – надо вырастить хорошего теленка.

Подібні господарства, певен віце-губернатор Віталій Алексейчук, гарний приклад того, як можна відродити будівлі радянських часів та ефективно скористатися ними для утримання худоби. Такий досвід варто переймати і іншим господарствам. Разом із дотриманням технологій при заготівлі корму це дозволить Харківщині в майбутньому повністю забезпечити себе натуральним молоком.

Віталій Алексейчук, застпуник голови ХОДА

На сьогоднійшній день область дає більше 100 тонн молока. Це говорить про те, що область нормально працює сьогодні. І, я думаю, результати себе покажуть.

Анастасія Горєлкіна