Аграрії Харківщини перетнули екватор жнив (відео)

Горох вже зібрали, на черзі -пшениця. На Харківщині тривають жнива. Вже зібрали майже половину врожаю ранніх зернових культур. У лідерах – Нововодолазький район.

жнива нов

Це поля Нововодальзького району, який є одним з кращих в області зі збору ранніх зернових. Збиральну кампанію тут розпочали 12-го липня. Найбільше надій покладають на пшеницю. На цьому полі в 68 га – з одного гектару збирають 55 ц

Олександр Красовський, заст. гендиректора ТОВ “Норма”

По озимій пшениці були побоювання, вона постраждала від такої хвороби, як сніжна пліснява, рослини були зріджені і хворі і довелося прикласти максимум зусиль аби отримати такий врожай

Досягли цього аграрії спеціальними добривами, а також завдяки співпраці з науковцями. В середньому ж по району пшениці збирають 45 ц/га, це на 1% менше, ніж минулого року. Причина – складні погодні умови, а саме сніг та низькі температури весною. Та найбільше побоювань аграрії мають щодо подальших погодних умов, адже нині Нововодолазький район потрепає від засухи.

Анатолій Ляшенко, начальник управління АПР Нововодолазької  РДА

У травні було 14 мл, при нормі 39, у липні при нормі 59 – 8 мл і в липні 8 мл – це дуже мало.СКЛЕЙКА Ситуація по збиральній, дякуючи Богу і хліборобам, маємо врожай ,семена непогані, це вплине на кінцевий результат врожаю, але гірше буде, якщо і далі не буде вологи

Аграрії сподіваються, що погода таки сприятиме гарному врожаю.

Євген Королюк, голова Нововодолазької РДА

Я вважаю, що погодні умови засушливі дійсно сприяли тому,що сьогодні якість пшениці буде висока -це буде 2 і 3 клас, це саме те зерно,яке сьогодні йде для продовольчого забезпечення людей.

Високі показники врожайності у Нововодалазькому району вдається досягати завдяки сучасній техніці. За 2 роки тутешні аграрії купили 20 комбайнів вітчизняного та європейського виробництва.

Анатолій, комбайнер

Більш ефективна, максимально комп’ютеризована техніка, яка щогодини регулює все процеси молотьби, не виходячи з кабіни оператора. Ми дійсно працюємо над тим, щоб в Україні були багаті і ситі люди.

Всього ж на полях Харківщини вже зібрали майже половину врожаю ранніх зернових культур.

Олександр Нездюр, директор обл. департаменту АПР

К уборке сегодня в Харьковской области 675 тис. га ранних зерновых и зерново-бобовых культур, убрано на сегодня около 40%, практически же закончили уборку гороха, сейчас активно убираем озимую.  Хочу поздравить всех аграриев Харьковской области, что сегодня есть первый миллион. Сегодня мы пытаемся закрепиться на европейском рынке, это рабочие места, это переработка.

Збиральна кампанія на Харківщині завершиться через тиждень.

Ірина Клименко