Розгляд апеляції у справі керівників ХНУПС ім.Кожедуба вдруге перенесли (відео)

Розгляд апеляцій щодо взяття під варту начальника університету Повітряних сил Андрія Алімпієва та його заступника Ігоря Нікіфорова вдруге перенесли. Причина –  на засідання не прийшли представники спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Більше знає Юлія Котелевська.

Біля зали засіданнь, де слухають апеляційну скаргу Андрія Алімпієва, знову натовп. Колеги по роботі та товарищі по службі прийшли підтримати керівника льотного вишу. Та вже на початку виникло питання про перенесення судового засідання. Цього разу – через неявку представників спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Максим Журавльов – адвокат Алімпієва

Если коллегия судей уведомляла антикоррупционную прокуратуру о проведении данного судебного заседания, прокуроры не сообщили о причинах своей неявки. Я прошу вас в порядке УПК Украины рассматривать данную апелляционную жалобу без соответствующего прокурора.

Андрій Алімпієв – начальник ХНУПС

Я вважаю, що розгляд апеляційноі скарги повинен відбутись

Оскільки кримінальна справа стосується вищого офіцерського складу, військова прокуратура позбавлена можливості виступати як сторона обвинувачення. Тож матеріали за підозрою були виділені в окреме провадження та направлені до спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Проте її представники на засідання не потрапили, адже через зміну номеру кримінального провадження їх повідомили неналежним чином, – пояснив військовий прокурор. Тому суддя вирішує перенести засідання.

Вікторія Яковлева – головуючий суддя

У зв’язку з необхідністю належним чином повідомити спеціалізовану антикорупційну прокуратуру, в рамках кримінального провадження з останніми цифрами 526, перенести розгляд апеляційної скарги

Розгляд апеляцйної скарги другого фігуранта справи Ігоря Нікіфорова було перенесено з тих же причин. Наступне засідання апеляційного суду для обох підозрюваних має відбутись 14-го грудня. Адвокати з таким рішенням суду не згодні.

Максим Журавльов – адвокат Алімпієва

Мы считаем, то что сегодня происходило это намеренное затягивание процесса прокуратурой. Вот эти игры и инсинуации с номерами производств. Это никоbм образом не относится к рассмотрению апелляционной жалобы по сути. 30-ого ноября специализированную антикоррупционную прокуратуру надлежащим образом уведомили. Коллегия судей это подтвердила. Закон допускает, если сторона уголовного производства надлежащим образом уведомлена и не явилась без уважительных причин, то жалобу можно слушать и проводить судебное рассмотрение.

Сергій Кіяшко, адвокат Нікіфорова

У захисту таке враження, що їх бажали арештувати і передати кудись там за підслідністю. Ну дійсно, арештовані вже з 20-го листопада, знаходяться під вартою. З ними з моменту реєстрації в ЄРДР цієї справи у жовтні, жодної слідчої дії, крім арешту, не проводились

Очільника Харківського національного університету Повітряних сил імені Кожедуба генерал-майора Андрія Алімпієва та його заступника полковника Ігоря Нікіфорова затримали 17-го листопада співробітники військової прокуратури, за підозрою в розтраті майже 2,5 млн.грн. при закупівлі пального. 20-го листопада Дзержинський райсуд визначив запобіжний захід Нікіфорову та Алімпіеву у вигляді тримання під вартою строком на 60 днів з можливістю внесення застави у розмірі 1-го та 1,5 млн.грн.відповідно. Генрал-майор Алімпієв відмовився виходити із СІЗО під заставу, бо вважає справу сфабрикованою. Адвокати підозрюваних подали апеляційні скарги. Та перше судове засідання було перенесено через хворобу одного адвоката та зайнятість іншого.

Юлія Котелевська