Абітурієнти, що вступили на бюджет, штурмують приймальні комісії ВНЗ (відео)

Вступна кампанія триває. Сьогодні – другий день, коли абітурієнти можуть принести оригінали документів до вишу та потрапити на бюджетне місце. Інакше – бюджетні місця розподілять між представниками пільгових категорій громадян. Щоб втрапити до переліку майбутніх студентів, чергу абітурієнти займають за годину до відкриття приймальних комісій. Ажіотаж біля приймальних комісій бачила Діана Корсун.

внз ажиотаж

Другий день подачі оригіналів документів до вишів триває. У приймальних комісіях вишів ажіотаж – до 5-го серпня всі, кого зарекомендували до вступу на бюджет, мають принести оригінали документів. Серед натовпу абітурієнтів вже годину своєї черги чекає майбутній економіст Кирило. Буде чекати скільки треба, адже останній термін подачі документів завершується вже через 2 дні, -каже хлопець.

Кирило – абітурієнт

Конечно, немного неудобно, жарко. Но я думаю так везде, надеюсь, что это быстро закончиться.
Другу годину під кабінетом на свою доньку чекає Марія. Іншого вибору у них немає – ніхто не хоче лишитись без місця в університеті.

Марія – мама абітурієнтки

Пришло, во-первых, немножечко с задержкой, поступили – не поступили и все прочее. Грубо, вчера все узнали, а сегодня все побежали подавать документы, потому что всего лишь три дня на документы.
Тим часом приймальні комісії працюють в посиленому режимі. Під час цьогорічної кампанії як абітурієнти, так і секретарі комісій вже мали проблеми з електронними кабінетами вступників. Тож з великим напливом абітурієнтів мають впоратися.

Неоніла Калашник – технічний секретар приймальної комісії ХНУ ім.В.Н.Каразіна

Я думаю, що електронні кабінети це все ж таки наше майбутнє, вони полегшують роботу секретарів, але справа часу налагодити. Я сподіваюся, що наступного разу системи будуть тестувати вже не на живих людях.
Черга на подачу оригіналів документів до харківського медичного вишу розпочинається ще на вулиці. Під спекотним сонцем абітурієнти провели вже не одну годину.

Наталія – абітурієнтка

Учитывая, что говорила подруга, что она тут около целого дня провела, то наверное полдня так точно. Надеюсь, что все таки быстро.

Анна – абітурієнтка

Потому что это долго, жарко, душно, некомфортно.

Батьки абітурієнтів нарікають на погану організацію прийому документів, мовляв, в інших вишах таких черг під спекотним сонцем немає.

Світлана – мама абітурієнта

У нас одноклассники поступали в Днепр, все приехали без очереди, много столов.

Оксана – мама абітурієнта

Потому что можно было организовать это, раздать номерки, чтобы люди не парились под солнцем. Чтобы дети могли спокойно поступить и получить от этого удовольствие, а не шок и болезни для родителей.

В приймальній комісії вишу кажуть, за 3 дні мають прийняти більше 4-х сотень абітурієнтів. Тож змушені працювати з 9-ї ранку до 9-ї вечора.

Ірина Лещина – відповідальний секретар приймальної комісії ХНМУ

На настоящий момент для подтверждения и принесения всех документов, которые необходимы для зачисления, вот очередь создается потому что 400 человек должны принести оригиналы на момент, по сути, в период с 1, до 5-го числа, 12 часов.
Вирішити проблему великих черг на подачу оригіналів могло б збільшення часу на подачу документів, – кажуть і батьки, і представники приймальних комісій. А термін з 1-го серпня до 5-го серпня занадто короткий, що і викликає надмірний ажіотаж, та черги. Тим часом на сайті офіційного інтернет-представництва Президента України з’явилася петиція про звільнення міністра освіти, мовляв, через збої в роботі електронних кабінетів, абітурієнтів позбавили можливості вступити до вишів. Цьогорічну вступну кампанію автор петиції називає провальною. Та за 8 днів петиція набрала лише 240 голосів.

Діана Корсун