81-ше судове засідання у справі теракту біля Палацу Спорту завершилось оголошенням перерви (відео)

Розгляд справи щодо теракту біля Палацу Спорту в Харкові, внаслідок якого загинули четверо людей, продовжиться 18-го жовтня. Суд зглянувся на клопотання захисників щодо поганого самопочуття обвинувачених. А от родичі загиблих вважають, що суд затягується навмисно та штучно. Більше – у матеріалі Юлії Котелевської.

суд молоток 1

81-ше судове засідання у справі про теракт біля Палацу спорту, що стався в лютому 2015-го року, розпочалось із того, що один із обвинувачених поскаржився на стан здоров’я. Ще до початку слухання Сергію Башликову викликали швидку допомогу. За словами самого обвинуваченого, у нього боліла голова, підвищився тиск, тому брати участь у розгляді справи він був не в змозі.

Сергій Башликов, обвинувачений

Мне плохо. Это часто и регулярно и я прошу оказать мне медицинскую помощь.

Інший обвинувачений у справі Віктор Тетюцький, посилаючись на Європейський суд, як на джерело права, вимагав дотримуватися конвенції про захист прав людини та надати Башликову медичну допомогу.

Віктор Тетюцький, обвинувачений

В случае взятия лица под стражу, государство обязано обеспечить его содержание в условиях, которые соответствуют,уважают его человеческое достоинство. А способ и метод исполнения наказания не причиняли ему душевных страданий и чтобы здоровье и благополучие, с точки зрения практических потребностей заключения были обеспечены, включая и предоставление ему надлежащей медицинской помощи.

Саме поганим станом здоров’я обвинуваченого його захисник пояснив клопотання про перерву у судовому засіданні. До того ж, попередив адвокат , у разі відсутності меддопомоги , йтиметься про відміну запобіжного заходу, щоб обвинувачений міг сам зайнятись лікуванням.

Олександр Шадрін – адвокат обвинуваченої сторони

Якщо пенітенціарна служба не буде продовжувати лікування, сторона захисту вимушена буде повторно звернутися за цим правом, крім того, це буде підставою для клопотання про відміну запобіжного заходу

Відтак у судовому засіданні оголосили перерву до 18-го жовтня. Хоча ще у квітні цього року справу майже закрили – тоді були розглянуті 16 томів справи, вивчені всі аудіо- та відеоматеріали. Проте через зміни у суддівському складі, захист подав клопотання про розгляд справи з початку. Його задовольнили. Батько 15-річного Данила Дідика, який загинув під час теракту, впевнений, що обвинувачені навмисно у будь – який спосіб затягують час.

Андрій Дідик – батько загиблого під час теракту Данила Дідика

Они полностью злоупотребляют своими правами, они одни и те же ходатайства читают по кругу каждый раз, для того чтобы мы каждое заседание зачитывали их ходатайства одни и те же, которые ничем не отличаются друг от друга и которые надуманные. Пол заседания мы слушаем вот этот бред, а пол заседания вызывают они скорую помощь и говорят о том, что им плохо и они не могут проводить заседание.

Нагадаємо, вибух поблизу Палацу спорту в Харкові стався 22-го лютого 2015-го року – під час час Маршу Єдності на вшанування пам’яті Небесної сотні. Тоді загинуло четверо людей. Уже 26-го лютого співробітники СБУ затримали 3-х жителів області, яким оголосили підозру за 2-ма статтями – терористичний акт, що призвів до загибелі людей та незаконне поводження зі зброєю.

Юлія Котелевська