72- м тис. найбільш заощадливих жителів Харківщини повернуть зекономлену субсидію

Готувати влітку треба не лише сани, а й власний гаманець для оплати “комуналки”. Попереду – опалювальний сезон. З 1-го травня вже стартувало автоматичне подовження субсидій для користувачів, щоправда, боржники її не отримають аж до моменту повернення боргу, – повідормили в обласному департаменті соцзахисту. Про інші новації в призначення субсидій – далі.

субсидии

Понад півмільйона домоволодінь Харківщини протягом минулого опалювального сезону отримували субсидії, повідомляють в обладміністрації. Нині триває процес автоматичного призначення субсидій на новий період. Не отримають їх лише ті, хто має борг за 2 місяці користування послугами. А от зекономлену субсидію на банківський рахунок або поштовим переказом повернуть 72-м тис. користувачів в області.

Юрій Шпарага – директор обл.департаменту соцзахисту 

Списки цих громадян організації – надавачі послуг – сьогодні надали до управління соцзахисту населення. Ці люди повідомлені, вони знають, що заощадили при отриманні субсидії і мають право на повернення вартості 100 куб.м газу та 150 кВт електроенергії, в разі якщо використовували для опалення свого приміщення електроенергію.
Розмір субсидії для наступного опалювального сезону будуть розраховувати за середньомісячними доходами за 4 квартали від місяця звернення за субсидією, а не за календарний рік. Так врахують зростання мінімальної зарплатні на початку року, отож, деякі родини будуть витрачати на комунальні послуги менше за 15% доходів, і , відповідно, втратять право на субсидію. За субсидії мешканцям садових будинків чи дачних кооперативів навіть без офіційної реєстрації, розраховуватиметься місцевий бюджет, якщо так вирішить громада.

Юрій Шпарага – директор обл.департаменту соцзахисту 

Якщо громада будь-якого міста чи села прийняла рішення, що громадяни, які проживають на їхній території в садових будинках і використовують для опалення якусь енергію, то ці громади приймають таке рішення і громадяни отримають цей вид соцзахисту.

З 1-го травня соціальна норма для розрахунку субсидії для пенсіонерів, людей з інвалідністю та інших непрацездатних осіб зросте з 48-ми кв.м  до 75-ти кв. м, тоді як соціальні норми для інших громадян зменшаться.

Діана Корсун