6 млн.робочих місць створять та легалізують в Україні до 2020-го року

6 млн.  робочих місць. Саме стільки планує створити та легалізувати український уряд до 2020 року. На міжнародній конференції, присвяченій проблемі зайнятості населення, був представлений державний план дій щодо подолання безробіття в країні.

Загальне поліпшення інвестиційного клімату, сприяння розвитку стратегічно важливих галузей, спрямованих на виробництво продукції для імпортозаміщення та формування ринку праці. Такі основні кроки на шляху до подолання безробіття визначив віце-прем’єр Сергій Тігіпко. Реалізація такої програми, за його словами, дасть змогу до 2020-го збільшити кількість робочих місць на 6 мільйонів. Адже зараз близько 4 млн людей працюють нелегально, а 3 млн поїхали шукати кращої долі за кордон. Заохочувати роботодавців брати до себе вразливі категорії людей буде держава.

Сергій Тігіпко – віце-прем’єр-міністр – міністр соціальної політики України

Такі робочі місця не будуть обкладатися єдиним податком, єдиним соц. внеском протягом 1 року, якщо така людина пропрацює 2 роки. Весь малий бізнес (це до 50 людей), якщо вони створюватимуть нові робочі місця, то не буде обкладатися  зарплата цих працівників з мін зарплати сьогодні це 1102 грн. також при умові що таке робоче місце буде існувати 2 роки.

Також 6 вересня ухвалили низку законів, що передбачають пільги пріоритетних для  вітчизняної економіки підприємств. Це передусім ті, які виготовляють продукцію спроможну  замінити імпортні аналоги. Серед таких стратегічних галузей – авіабудування, суднобудування, металообробка, харчова та текстильна промисловість. Розвитку таких підприємств, на думку урядовців сприятиме новий закон про індустріальні парки.

Сергій Тігіпко – віце-прем’єр-міністр – міністр соціальної політики України
там є пільги на в’їзне мито для обладнання яке буде монтуватися на виробництвах в цій зоні, практично нульова ставка на обладнання яке не виробляється в Україні,виключно нове.  Там є звільнення від сплати паєвих внесків при побудові виробничих потужностей.

Окрім податкових пільг, закон про індустріальні парки розвязує проблему виділення землі під промислові об’єкти. Згідно із законом ділянку для підприємства керівна компанія індустріального парку видає «під ключ». Тобто ця компанія має забезпечити всі промислові об’єкти в рамках парку потрібними комунікаціями. Що дозволить виробникам та інвесторам на цій території – не стикатися з бюрократичними проблемами а делегувати їх керівній компанії.

Владіслав Каськів – Голова Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами
йде мова про певне ріщення яке ми називаємо бюрократичним криголамом, яке дозволяє звільнити виробників від маси бюрократичних обставин, які є сьогодні в Україні.


Цей закон, на думку його авторів, допоможе в найближчі 3 роки залучити 8 млрд інвестицій та створити 300 тисяч нових робочих місць. А закон про зайнятість населення набуде чинності від 1 січня наступного року.

Марія Кірсанова, Євгеній Степанов, Новини УТР.