5 років на програму оздоровлення Печенізького водосховища

Харківська обласна влада узялася за комплексне оздоровлення Печенізького водосховища. Як зазначають фахівці – це стане першим проектом у відновленні кількох унікальних водосховищ області. Програма оздоровлення Печеніг розрахована на 5 років.

 

На Печенізькому водосховищі триває зариблення. Загалом восени планується випустити в нього 450 тисяч одиниць товстолоба та білого амура. Вони природнім шляхом очистять воду від водоростей та надлишкової рослинності. Крім біологічного очищення, планується ще механічне, розповів директор Департаменту агропромислового розвитку Віталій Панов.

Віталій Панов, директор Департаменту агропромислового розвитку ХОДА

Мы планируем расчистку русла реки и наведение порядка на берегах. Там есть вещи, которые вредят порядку на водохранилище. Что касается финансов, мы в этом году только начали выделять деньги на благоустройство Печенежского водохранилища.

Стан водосховища постійно відстежуватиметься, кажуть учені з науково-дослідного інституту біології. Йдеться про аналіз стану води та умов життя риби.

Анатолій Божков, директор НДІ біології ХНУ ім. Каразіна

Мы планируем, что через год-два мы сможем составить модель поведения рыбы, поведения других объектов – достаточно интересных, не только позвоночных. Там еще много птиц.

За допомогою науковців програма, розрахована на 5 років на Печенізькому водосховищі, може бути скоригована та втілена й на інших водосховищах, які також треба оздоровлювати, кажуть в обладміністрації. Наприклад, на Краснопавлівському і Червонооскільському.

 

Світлана Маренич