3-го грудня – Міжнародний день інвалідів (відео)

У силі духу та любові до життя здорові люди мають брати приклад з інвалідів, а особливо з паралімпійців. Про це ішлося сьогодні під час урочистостей з нагоди Міжнародного дня людей з обмеженими можливостями. За даними обладміністрації, на Харківщині проживають сто п’ятдесят тисяч інвалідів.

 

Санчата, батареї опалення, облицювальна цегла, спецодяг. Ці та ще багато інших якісних товарів, які виготовляють люди з обмеженими можливостями на Харківщині, представили підприємства та громадські організації. Харківська асоціація інвалідного спорту “Вітаспорт” займається виробництвом, аби інваліди могли займатися спортом, тобто всі зусилля спрямовані на самофінансування руху інвалідів, каже Олександр Громов, президент Асоціації. З його слів, від влади очікують організаційної підтримки.

Олександр Громов, президент Харківської міської Асоціації інвалідного спорту “Вітаспорт”

Потому, что наш бизнес социальный. Наша Ассоциация за время существования не получив ни копейки бюджетного финансирования, воспитала 18 паралимпийцев, призеров.

На утримання будинків-інтернатів для інвалідів держава надає грошей лише близько шістдесяти відсотків від потреби, – кажуть в управлінні соцзахисту. Їх вистачає на харчування, медикаменти, енергоносії. З обласного гаманця вперше за багато років надано півтора мільйона гривень на капремонти будівель інтернатів.

Олена Захуцька, начальник головного управління праці та соцзахисту населення ХОДА

І ми змогли відремонтувати в Богодухівському психоневрологічному інтернаті банно-пральний комплекс, в Червонооскільському інтернаті пральню.

З нестачею грошей допомагають боротися благодійники, кажуть керівники інтернатів.

Раїса Барибіна, директор Шевченківського дитячого будинку- інтернату

У нас є кабінет ароматерапії, психологічної реабілітації, кабінет лікувального розвантаження – ці всі кабінети зроблені завдяки благодійним внескам.

Люди з вадами зору скаржаться на незручності в метро та в маршрутках. Мовляв, під час реконструкції входів на станції підземки не фарбують яскравою фарбою початок та кінець сходів.

Іван Колесник, голова профспілки об’єднання “Електросвітло” УТОС

Письмо мы получили, что это делается. Но на Советской реконструкцию делали, ступеньки меняли. Как они были, так и остались некрашеные.

Василь Лещенко, голова правління первинної організації УТОС

Транспортных проблем очень много. Не объявляют остановок, проезжают мимо остановок, не все маршрутки берут инвалидов.

Влада намагається приділяти увагу розв’язанню цих проблем, ішлося у виступах представників влади. Як кажуть в обласній раді Всеукраїнської організації інвалідів України, нині в районах області відновлюються громадські організації інвалідів, що опікуються їх соціальним захистом та працевлаштуванням.

 

Світлана Маренич

httpv://youtu.be/d3rwHFj21gc