28 квітня у Харкові відбудеться мітинг до Міжнародного дня солідарності трудящих, об'єднання профспілок Харківщини

28 квітня у Харкові відбудеться мітинг до Міжнародного дня солідарності трудящих – Першого травня. Його організатор- Об’єднання профспілок Харківщини. Оскільки мітинг пройде у робочий день, він буде не таким масовим, як у попередні роки. Тому на майдані Рози Люксембург, де триватиме захід, під час проведення мітингу рух транспорту не зупинятимуть.

 

Особливість цьогорічного мітингу в тому, що у ньому візьмуть участь лише представники профспілок. Раніше до подібних заходів долучалися ще й партійні та громадські організації, каже голова обласного Об’єднання Профспілок, Сергій Тесленко. У резолюції мітингу будуть звернення до влади усіх рівнів та роботодавців.

Сергій Тесленко, голова Об’єднання профспілок Харківської області

Обращение к работодателям на предмет того, чтоб не решать проблемы производственные за счет зарплаты человека труда. На сегодня в масштабах страны фонд зарплаты в себестоимости продукции- до 13%. Если за рубежом- 50-60%.

До вищих органів влади прфспілки готують звернення про недопущення ухвали законів, які обмежують права працівників. Зокрема, йдеться про новий Трудовий Кодекс, зміни до якого буде винесено на обговорення до Парламенту вже наступного тижня. Так, роботодавці через законодавчі ініціативи намагаються обмежити вплив профспілок у питаннях звільнення працівників та в управлінні підприємством.

Сергій Тесленко, голова ОПХО

Не дать даже права участвовать пусть даже не с правом голоса, а хотя бы для озвучивания проблем, которые есть, я думаю, неправильно по отношению к человеку труда.

Наразі Харківщина – чи не єдина з областей, де профспілчани регулярно проводять масові заходи до Першого травня. Цьогоріч подано заявку на участь у мітингу 2 тисяч осіб.

 

Світлана Маренич