20 травня в Україні – день пам’яті жертв політичних репресій

20 травня в Україні оголошено Днем пам’яті жертв політичних репресій. Ми схиляємо голову перед мільйонами людей, що постраждали від тоталітарного режиму у минулому столітті. Традиційно, в цей день вищі особи держави покладають квіти до Національного меморіального заповідника «Биківнянські могили».
У Биківні знаходиться найбільше в Україні місце поховання жертв масових політичних репресій. Тут був об’єкт спеціального призначення НКВД, де у 30 – 40-ві роки відбувалися масові захоронення розстріляних та закатованих. За даними науковців, у Биківнянському лісі покоїться більше 100 тисяч репресованих комуністичною владою. На сьогодні за виявленими і опрацьованими співробітниками СБУ документами встановлено прізвища більше 14-ти тисяч осіб. Нині у Биківні розпочалось будівництво центральної частини Національного меморіального комплексу «Биківнянські могили». Міністерство культури обіцяє завершити його спорудження до вересня. На будівництво вже виділено 10 мільйонів гривень.

Михайло Кулиняк, міністр культури

Ми з вами знаємо, що тут розстріляно дуже багато людей різних національностей. Концепція така – меморіал є українським, але буде польська частина. Ті країни, які матимуть бажання долучитися, вони зможуть будувати свою частину меморіалу.

 

Юлія Губська