14 днів на реєстрацію новобуда і майнові права без БТІ

14 днів на реєстрацію новобуда і майнові права без БТІ. В Україні запрацює нова система державної реєстрації прав на землю і нерухоме майно. Напередодні у Харківському держуправлінні відбулася відеоконференція із цього приводу. Фахівці запевняють – процедура спрощення покращить інвестиційний клімат і зменшить корупційні прояви.

 

У наступному році має запрацювати нова система державної реєстрації речових прав на нерухоме майно. В одному реєстрі будуть реєструватися всі речові права, як на земельні ділянки, так і на об’єкти, розташовані на них. На сьогоднішній день виробляють права на реєстрацію об’єктів нерухомості, які розташовані на земельних ділянках.

Лідія Ольховська, зав. державної нотаріальної контори Харківського району

Это те сделки, которые сопряжены с отсрочкой платежа, это сделки по иппотеке, ну и те моменты, когда возникает необходимость наложить запрет на имущество в связи с извещением правоохранительных и судебных органов. Когда имущество находится в споре.

Зміни направлені на спрощення державної процедури земельних ділянок та майнових прав на нерухомість майна. Зокрема нотаріуси стають спеціальними суб’єктами реєстрації прав власності на нерухоме майно. Якщо раніше громадянин засвідчуючи угоду в нотаріальній конторі або у приватного нотаріуса змушений був звертатися до органів бюро технічної інвертірізаціі, то тепер нотаріус в цей же день буде проводити реєстрацію права власності та буде формуватися реєстрація майнових прав.

Лідія Ольховська, зав. державної нотаріальної контори Харківського району

Гражданин, заинтересованное лицо сразу получает зарегистрированный документ и он уже четко уверен, что его права надлежащим образом защищены и зарегистрированы в государственном реестре речовых прав, имущественных прав.

Нотаріусам у зв’язку з чинним законом про нотаріат представлено право для вчинення нотаріальної дії вимагати необхідну інформацію, яка сприятиме правильному і правомірному рішенню певної нотаріальної дії. Строки реєстрації права власності на новобудову будуть становити 14 днів.

 

Світлана Слободян